11 července, 2018

Příběh betty Argo

Ačkoli se může zdát, že ryby jsou pouze němé tváře bez jakýchkoli citů, tento příběh dokazuje, že toto zdání může klamat.

Kdyby vám někdo řekl, že celý váš svět je omezený na malou nádobku s vodou a že vás v podstatě odsunuli za další ryby, které jsou v lepším stavu než vy, nejspíš by vás to položilo. Tak nějak se asi cítila i tato bojovnice pestrá, když se zdálo, že na světě neexistuje nikdo, kdo by se o ni postaral.

A aby toho nebylo málo, začala se prakticky ztrácet před očima a vypadat, jako by měla za pár minut zemřít. Bylo již takřka jisté, že může každou chvíli vyplavat na hladinu břichem nahoru. Poté však do Walmartu přišla žena, která si ryby všimla a změnila jí život.

Tato bojovnice pestrá ještě před nedávnem žila v malé skleněné nádobce a nikdo se o ni nezajímal. Zaměstnanci Walmartu ji zaskládali až dozadu do regálu a postavili před ni ryby, které na pohled vypadaly lépe, aby si je zákazníci koupili.

Rybě se nedařilo a bylo to znát na celém jejím těle, jehož stav se zhoršoval. Její barva začala blednout, a některé části těla začaly dokonce upadávat. A není divu, že ryba již pouze rezignovaně plavala u dna. Poté jí ale někdo vdechl nový život. Když Victoria Schildová vešla do Walmartu, neměla v úmyslu koupit si rybku nebo jakéhokoli jiného mazlíčka. Když však spatřila tuto bojovnici v tom nejhorším možném stavu a podmínkách, puklo jí srdce a rozhodla se jí pomoci.

Když nadzvedla víko nádoby, zjistila, že na hladině plavou kusy ocasní ploutve. Ze stavu rybky jí bylo nesmírně smutno a uvědomila si, že bez pomoci zemře nejspíš ještě ten samý den. To však nemohla dopustit, a tak se rozhodla, že si ji vezme domů a dá jí novou šanci na život.

Schildová bojovnici poskytla o poznání větší životní pohodlí, když ji umístila do většího akvárka, které již měla doma. Byla si celkem jistá, že ryba i tak zemře. Navzdory počátečním obavám se však nevzdala a stav ryby se zanedlouho skutečně začal postupně zlepšovat. Začalo to tím, že se rozhodla prozkoumat všechna zákoutí svého nového domova.

Poté, co si žena rybu donesla domů, si vyhledala informace o tom, co by mohla pro zlepšení jejího zdraví udělat. Dočetla se, že by jí mohla pomoci čistá, vlažná voda, léky a také speciální krmivo. Tyto instrukce tedy následovala a výsledek se skutečně dostavil. Rybka již po velmi krátké době vypadala mnohem zdravěji a její ploutve se začaly uzdravovat.

Kromě podávání léků Schildová také pravidelně měnila vodu v akvárku. Ocasní ploutev, která bojovnici již téměř upadla, jí začala konečně znovu dorůstat. A Schildová si všimla nejen zlepšeníjejího zdravotního stavu, ale také skutečnosti, že v plném zdraví vypadá ve skutečnosti velmi krásně.

Schildová s překvapením zjistila, že její umírající rybka je ve skutečnosti nesmírně působivý tvor. A nyní, když naplno projevila svou krásu, jí Schildová dala také odpovídající jméno. Dle řeckého mýtu o argonautech jí dala stejné jméno, jako nesla jejich bájná loď, tedy Argo. Jedním z důvodů byla také skutečnost, že její ploutve připomínají lodní plachty. Victoria a Argo nyní tvoří nerozlučnou dvojku a jejich přátelství rybce umožnilo, aby konečně byla sama sebou v celé své kráse. 

Zdroj článku:https://virality.cool/umirajici-ryba-ozila/2/#ixzz5KwSemNZ7